خانه / علمی و آموزشی / آموزشی / بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه به مناسبت ۹ دی روز بصیرت

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه به مناسبت ۹ دی روز بصیرت

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نوراصفهان به مناسبت ۹ دی روزبصیرت:

با توجه به نامگذاری ۹ دی به نام” روز بصیرت و تجدید میثاق با ولایت”  گذاشته شده و شعار این روز” تجلی قدرت ملت ایران وخنثی کننده نفوذ نرم دشمنان” است ، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان این بیانیه را صادر میکند.

وَ إِذا قیلَ لَهُمْ لا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قالُوا إِنَّما نَحْنُ مُصْلِحُونَ (۱۱) أَلا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَ لکِنْ لا یَشْعُرُونَ (۱۲)

و هنگامی که به آنان گفته شود: «در زمین فساد نکنید» می گویند: «ما فقط اصلاح کننده ایم»! (۱۱)    آگاه باشید! اینها همان مفسدانند ولی نمی فهمند (۱۲)

حماسه بزرگ ۹ دی ۱۳۸۸ صحنه تجلی دین مداری و ولایتمداری ملت قهرمان و موقعیت شناس ایران اسلامی بود که فتنه‌گران و دشمنان این ملت و انقلاب را مأیوس کرد و نشان داد که انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران ریشه در قیام کربلا  و عاشورای حسینی دارد و ملت ایران در حمایت از ولی و مولای و رهبر خود یکپارچه در صحنه حاضر است.

پس از انتخابات عظیم سال ۸۸ مقام معظم رهبری این حماسه بی نظیر وقدرت فکری مردم را از نمونه های قدرت نظام جمهوری اسلامی دانستند. قدرتی که همیشه و همه جا نام ایران و ایرانی را برسر زبان ها افکنده و همین قدرت است که ترس دشمنان رابرمی انگیزد وآنها را وادار می‌کند که به فکر چاره ای باشند و با بکارگیری از ساده لوحان داخلی دست به توطئه واستکباری بزنند که پایانش جز پیروزی حق بر باطل نیست و سخنان رهبر انقلاب در تاریخ ۲۱ دی ۹۰ که فرمودند: “مردم آمدند بساط فتنه و فتنه‌گران را در هم پیچیدند. لذا حادثه‌ی ۹ دی یک حادثه‌ی ماندنی در تاریخ ماست. من آن سال هم گفتم که این حادثه، حادثه‌ی کوچکی نیست. این حادثه، شبیه حوادث اول انقلاب است. این حادثه بایستی حفظ شود، بایستی گرامی داشته شود” بنابراین وظیفه ما دانشجویان است که این حادثه تاریخی در اذهان ملت ایران حفظ کنیم و گرامی بداریم.

۹ دی نشان موقعیت شناسی و حمایت ملت شریف ایران در دهه سوم انقلاب از ولایت و نظام و رهبری و عشق به ارزش ها و مقدسات و انزجار از هتاکان به اباعبدالله حسین(ع) میباشد. دموکراسی پدیده ای نوظهور، امّا جمهوریت و تکریم جمهور (بنا به قول آیت الله العظمی جوادی آملی حفظه الله) در اسلام جزو ودایع الهی است؛ از آنجا که خّط خارجی آشوب و فتنه در حوادث سال ۸۸ ، هم جمهوریتِ آراء و هم اصل امامتِ نظام را هدف قرار داده بود، مردم سالاری دینی بدون اتّکا به تدارکات رسمی و دولتی متبلور شد و خود را به عنوان جایگزین دیگر اشکال مشارکت سیاسی در افکار عمومی ثبت کرد.

در ۹ دی مردم نشان دادند که همواره با بصیرت به وصایای امام راحلشان گوش می دهند که می فرمود (همواره پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد). ۹ دی نماد ارادت مردم عاشورایی ایران به امامت، منشور هدایت و سرلوحه ی بیداری نسلهای آینده است که با نگاه به آزمون بصیرت و بیعت عاشقانه پدران و مادرانشان در تلالو نورانیت حضور بی دریغ و عظمی راسخ، چشمان فتنه را در این روز بزرگ کور کردند و به تمامی فتنه گران داخلی و توطئه گران خارجی فهماندند که همیشه بیدار و در صحنه اند و پاسدار واقعی میراث گران قدر ولایت هستند.

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان از دانشجویان انقلابی و احاد ملت سرافراز ایران برای محکوم کردن حتاکی های پس از انتخابات ۸۸ و بیعتی دوباره با ارمانهای انقلاب اسلامی و حمایت از رهبر مقتدر ایران ، در راهپیمایی عظیم مردم اصفهان به مناسبت سالگرد یوم الله ۹ دی دعوت مینماید.

۹ دی ۱۳۹۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

img23123188

مصاحبه مسئول پژوهشکده

توسط پژوهشکده شهید طهرانی مقدم دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان؛ رویداد کارآفرینی ...