خانه / خبر تیتر 2 / مسئولان پیام نور باید بابت چگونگی مصرف شهریه ها گزارش دهند

مسئولان پیام نور باید بابت چگونگی مصرف شهریه ها گزارش دهند

55دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است که مبتنی بر آموزش نیمه حضوری و غیرحضوری است و اکثر بار یادگیری بر عهده دانشجویان است. جالب است بدانید که طبق آمارهای رسمی این دانشگاه که یکی از بزرگترین دانشگاههای کشور محسوب میشود،از نظر علمی جزو ۲۵۰ دانشگاه برتر آسیا و ۲۵ دانشگاه برتر ایران محسوب می شود.

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان در گفت و گو با خبرنگار روزنامه جوان گفت: من و دیگر هم دانشگاهیانم در دانشگاه پیام نور واحد اصفهان مشغول به تحصیل هستیم که یکی از مراکز بزرگ دانشگاه پیام نور محسوب می شود ولی متأسفانه کیفیت آموزشی آن در سطح مناسبی قرار ندارد و اکثر دانشجویان از این مسئله گلایه دارند و می گویند برخی از اساتید نمی توانند آموخته های خود را به خوبی به دانشجویان منتقل کنند.

علاوه بر این موضوع دانشگاه با یک نوع بی برنامگی درگیر است که دود آن فقط به چشم دانشجویان می رود .متاسفانه اکثر کلاسهای حضوری که برای رفع اشکال و مرور سرفصل های درسی درسایت دانشگاه اعلام می شود بدون اینکه اطلاع رسانی شود لغو می شود و این باعث می شود که دانشجویان از سراسر استان اصفهان به دانشگاه مراجعه کنند و آنجا با این خبر مواجه شوند که کلاس مورد نظر برگزار نمی شود . به این ترتیب وقت که با ارزش ترین سرمایه یک دانشجو است از بین می رود ،دانشجو از نظر مالی متضرر می شود و به آنچه به خاطر آن شهریه پرداخت می کند دست نمی یابد.

مسئله شهریه هم یکی دیگر از مواردی است که در دانشگاه پیام نور دانشجویان را آزار می دهد چرا که شهریه افزایش پیدا می کند ولی امکانات آموزشی دانشگاه افزایش پیدا نمی کند و در اکثر موارد این شهریه ها در امور عمرانی صرف می شود.

مهدی براتی افزود جالب است بدانید که از هر دانشجوی دانشگاه پیام نور در سراسر کشور در هر ترم ۳۵ هزار تومان به خاطر مسائل فرهنگی اخذ می شود که اگر میزان آن را فقط برای دانشجویان مرکز اصفهان محاسبه کنیم رقم کلانی می شود ،ولی عملا خروجی آن مشاهده نمی شود چرا که بنده به عنوان فعال فرهنگی اثری از تخصیص مناسب بودجه فرهنگی به تشکل های دانشجویی و کانون های علمی فرهنگی نمی بینم و یک فعال فرهنگی بعد از کلی دوندگی برای کسب بودجه یک برنامه فرهنگی می تواند آن را برنامه را با حداقل ها برگزار کند . به نظرم باید با دانشجویان صادق بود ومسئولان به آنها به خاطر شهریه ای که می پردازند گزارش دهند که چه میزان از آن و بابت چه اموری خرج شده است ،چراکه بسیاری از دانشجویان واقعا به زحمت توانایی تهیه هزینه تحصیل خود را دارند و حق آنهاست که بدانند پولی که به دانشجویان می دهند چگونه و در چه راهی هزینه می شود.

۳ دیدگاه

  1. چه عجب یک نفر پیدا شد درد دل ما رو گفت.

  2. ما دانشجویان پیام نور ب کجا شکایت کنیم از افزایش بی سر و صدای شهریه هااا

  3. واقعا احسنت خیلی خوب حرف دل دانشجو هارو زدی. از مسئولین عاجزانه خواستار پیگیری هستیم .مواردی که این دوست عزیز اشاره کرد مشکل تمامی مراکز پیام نور از جمله لغو شدن کلاس های حضوری بدون اطلاع دادن به دانشجو و همچنین بی توجهی به امور فرهنگی دانشجویان.و….

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

1396091513514764912705234

مصاحبه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه باموضوع حجاب وعفاف

براتی در گفتگو با دانشجو: عملکرد دولت در موضوعات فرهنگی ضعیف بوده ...