خانه / خبر تیتر 2 / یادداشت مسئول سیاسی حوزه پیام نور/گاهی سکوت خوب است و مفید ولی گاهی همین سکوت از هزاران حرف و سخن زهردارتر و غرض ورز تر خواهد بود

یادداشت مسئول سیاسی حوزه پیام نور/گاهی سکوت خوب است و مفید ولی گاهی همین سکوت از هزاران حرف و سخن زهردارتر و غرض ورز تر خواهد بود

images

بسم رب الشداء

سالروز انقلاب دوم و بیعت غدیری مردم در ۹ دی ماه را تبریک می گوییم
امید است و قطعا نیز همین است که دشمنان پر تلبیس از انحراف مردمی که باید زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله را فراهم نمایند ، نا امید گشتند و دوستان ، انقلابی ها و محور مقاومت باز نور خدا را به چشم دیدند . الحمدلله فتنه بسیاری از مسائل را نمایان کرد . بین خوب و بد ، اخلاص و ریا ، ایمان و نفاق دیواری به بلندای نهم دی برافراشت . همه اهل ریا را دیدند ، منافق را شناختند و ساکتین را شناسایی کردند .
اهل تزویر و نفاق و ریا به جای خود . سوال این است:
چرا کسانی که روزی ذخیره انقلاب به حساب می آمدند سکوت کردند؟ چرا تا ۹ دی هیچ مرزبندی انجام نگرفت ؟
گاهی سکوت خوب است و مفید ولی گاهی همین سکوت از هزاران حرف و سخن زهردارتر و غرض ورز تر خواهد بود . ساکتین چرا تا ۹ دی سکوت کردند؟
ظاهرا و قطعا این بوده است که مردم عادی ، عوام جامعه و قشر خاک نشین جامعه بصیرت بیشتری داشتند . بصیرتی به بزرگی یک تجدید بیعت تاریخی . و حقا این تعداد از نفس افتاده شده اند . اسیر مال و بنون دنیا شده اند . نخواندند که مال و فرزند وسیله آزمایش است . پست و مقام ابدی نیست . نفهمیدیم که چرا حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) حاضر به پذیرش شرط بیان شده برای خلافت نبودند . نفهمیدند که دنیا و مناصبش از آب بینی بز بی ارزش تر است یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟
۹ دی ثابت کرد که این انقلاب و نظام مردمی است . حق مردم است و مسئولین خادم مردم هستند . مسئولین خادم مردمی هستند که به آنان اعتماد کردند و شب ها با این امید سر به بالین میگذارند که : صبح ، روز جدیدی برای زندگی تازه است . برای بهتر شدن . برای زندگی در شرایط مطلوب تر اما
اما
مسئولین نشستند تا برجام منعقد شود ، نشستند تا برجام مصوب شود ، نشستند تا برجام  عملی شود ، نشستند تا برجام به فرجام رسد و……… نشستند
مسئولین حقوق حرام و نجومی گرفتند و عده ای گفتند ((غیر قانونی نبوده)) . وقتی اعتراضی شد ، گفتند اینان ذخیره ی انقلاب هستند که بر سر سفره انقلاب در حال … . وقتی گفتند پولهای مردم را برگردانید ، تعدادی گفتند : محال است از حق نجومی خود کوتاه آییم . یک سوال : این ذخیره های انقلاب ، چند ساعت کار میکردند که در قبال آن این چنین دریافتی داشته اند ؟ ساعتی چند حساب کردند؟ و چطور میتوان یک ذخیره انقلاب شد؟ اولا بهتر است از آبرو و اعتبار انقلاب برای اهداف حزبی و شخصی استفاده نکنیم که جواب سختی داده می شود . یادمان باشد این انقلاب مردمی است و ثانیا کسی که روزی چنین نانی را بر سر سفره خانواده خود برده ، می تواند به بیت المال وفادار باشد؟ و یا شاید بیش از ذخیره ی اصلی انقلاب میدانیم ؟ برگشت پول های دریافتی و عدم به کار گیری این افراد در یک جلسه و پشت سر هم بیان گردید.
منشور حقوق شهروندی منتشر کردند
خیلی کار خوب و ارزشی است. اگر هدف آن رضایت خدا بوده ، نه تبلیغات انتخابی، خوب است . اگر پایبندی به آن از دولت و مسئولین شروع شود خوب است . اگر بزرگترین مشکل و معضل مردم حقوق شهروندی بوده است ، خوب است . خوب است اگر طبق ماده ۶ با دروغ و دروغگو مبارزه شود تا از یک موضوع چند آمار مختلف نیاید و یا آماری دهند که با زندگی واقعی صاحبان انقلاب متفاوت است . اگر با نابردباری مبارزه گردد تا نسبت به نقد برچسب هایی چون : بی سواد ، بی شناسنامه ، از جهنم برگشته ، دلواپس و… زده نشود که این مورد در ماده۹ نیز ذکر گردیده. خوب است اگر طبق ماده ۷همه از مزایای یکسانی برخوردار شویم و…. .اگر طبق ماده ۸ به فاصله طبقاتی با این وضع حقوق ها رسیدگی شود و بجای تکیه بر فرجام برجام در طول این سه سال و نیم به اشتغال جوانان پرداخته میشد . خوب است اگر بند بند آن عمل شود و اولین قسمت ، خود دولت باشد . اگر برای هر موضوعی که ذکر گردیده از عقل و خرد خدادادی استفاده کرده و منافع ملی در نظر گرفته شود . اگر عقاید فمنیسم و مارکسیسم و اومانیسمی در آن نباشد . اگر از اسلام فقط نامش نباشد . و اگر وقت مقتضی بود راجع به بند بند آن سوال داشتم و از حقوق شهروندی است که سوال کنم و مسئول جواب دهد.
امروز جوانان انقلابی و دانشگاهی دوشادوش امام خامنه ای (مدظله العالی) حرکت میکنند. چون میدانند تاریخ نیازی به کشمکش ندارد ، پس نمیگذارند تاریخ تکرار شود . نمیگذارند فتنه گران چه از سر جهل ، چه از سر خیانت و چه از سر انتقام حرکتی کنند تا آب در آسیاب دشمن بریزند. نمی گذارند مانع از حرکت و پویایی انقلاب شوند. تلاش می کنند تا دولت اسلامی محقق شود . تلاش می کنند آرمانهای انقلاب محقق شوند .تلاش می کنند چون منتظر هستند . چون منتظر پویا است . چون منتظر تلاشگر است نه خاموش و مرده .
والسلام علیکم و الرحمه الله برکاته

محمد حسین شهبازی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

1396091513514764912705234

مصاحبه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه باموضوع حجاب وعفاف

براتی در گفتگو با دانشجو: عملکرد دولت در موضوعات فرهنگی ضعیف بوده ...